Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rychlé nabíjení na okraji Prahy díky pilotnímu projektu s Penny

Řidiči elektromobilů mají díky innogy na východním okraji Prahy novou možnost rychlého dobití baterie svého vozu. V rámci pilotního projektu se supermarkety Penny Market vyrostla na parkovišti před prodejnou v Horních Počernicích v Náchodské ulici ultrarychlá nabíječka. V rámci pilotního provozu zde bude nabíjení po dobu jednoho roku zdarma.
Instalovaná stanice DELTA (ultra fast charger) UFC -150 -75kW 3in1 nyní vzhledem k maximální možné alokované kapacitě distribuční sítě v dané lokalitě umožňuje nabíjení max. výkonem 75 kW. Ihned, jak bude distribuční síť posílena, dojde k využití maximálního výkonu (150 kW).

Rychlonabíjení typu DC, v rámci něhož je možné většinu současných elektromobilů nabít z 0 na 80 % do půl hodiny, využívají uživatelé nejčastěji v rámci tzv. páteřní sítě. To hrálo klíčovou roli při výběru lokality pro pilotní spolupráci s Penny. Prodejna v Praze-Horních Počernicích (Náchodská 2086) se totiž nachází pouhý kilometr od pražského městského okruhu. Řidiči elektromobilů si tak během nabíjení stihnou pohodlně nakoupit a efektivně tak využijí čas strávený nabíjením. Přesně tímto směrem se chce innogy Energo vydat i do budoucna a svou síť tak členit na páteřní (s využitím DC nabíjení) a lokální (s využitím primárně AC nabíjení).

Kromě rychlonabíjení konektorem CCS jsou k dispozici u prodejny Penny Market v Horních Počernicích také konektory CHAdeMO (zejm. pro japonské vozy) a Type2 (Menekkes pro nabíjení až 22 kW pomocí střídavého proudu AC). Výhodou technického řešení je možnost kombinace jednotlivých typů nabíjení, díky čemuž lze nabíjet i pomocí DC (stejnosměrného proudu) hned dva elektromobily najednou. Třešničkou na dortu pilotní spolupráce je nabíjení zcela zdarma, které je pro zákazníky PENNY k dispozici během prvního roku. Poté by se měla stanice plnohodnotně včlenit do sítě nabíjecích stanic innogy.

V současnosti innogy Energo pod značkou innogy a pod značkou Olife provozuje 31 AC nabíjecích stanic a 6 DC nabíjecích stanic. Svou síť nabíjecích stanic má innogy v plánu i nadále výrazně rozšiřovat, do dvou let jich chce uvést do provozu dalších více než 200. Společně s PENNY by mělo do roka od zahájení pilotního provozu dojít k vyhodnocení spolupráce a v případě úspěšnosti se obě strany budou snažit o její prohloubení a výstavbu dalších nabíjecích stanic.

Více o eMobilitě naleznete na www.innogyemobilita.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.