Sedmá nominace na Českého lva. Vinland

Krátký film Vinland má nominaci na Českého lva. Snímek scenáristy a režiséra Martina Kuby byl dokončen z prostředků, které každý rok věnuje innogy Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Účelem daru innogy je přispět na oborová cvičení či dokončení bakalářských nebo absolventských filmů.

Vinland je absolventským hraným filmem Martina Kuby. Je to sociální drama z prostředí ubytoven, staveb a nočních klubů, světa dělníků třetích zemí žijících v Čechách, nahlíženo perspektivou Sergeje, kterého ztvárnil gruzínský herec Vakhtang Chachanidze. Film byl realizovaný v koprodukci Studia FAMU, České televize a spol. moloko film. Finančně podpořený Člověkem v tísni a Nadačním fondem Filmtalent Zlín. Premiéru měl Vinland vloni v červenci na MFF Karlovy Vary.

Fotografie z filmu Vinland

Od spuštění VOD portálu FAMU Films uplynulo již více než 365 dní. Na platformě fakulta jako první filmová škola v Evropě veřejnosti zpřístupnila své studentské a absolventské filmy, a to u příležitosti 75. výročí od založení školy. Za tu dobu se podařilo rozvinout VOD portál do podoby, která v tuto chvíli nabízí přes 500 filmů – od současné mladé odvážné tvorby po hodnotná díla dnes již proslulých tvůrců a tvůrkyň vzešlých z FAMU, která je pátou nejstarší filmovou školou na světě. Portál FAMU Films má také svoji aplikaci pro mobilní telefony systémů iOS a Android.

Právě na FAMU Films najdete i filmy aktuálně nominované na České lvy. Uživatelé zde mohou exkluzivně zhlédnout snímek Vinland. A také Carp Xmass Anny Heribanové, který je nominovaný na Českého lva v kategorii Nejlepší animovaný film.

Nové filmy na FAMU Films přibývají takřka každý týden. V archivu Studia FAMU stále čekají tisíce filmů na své znovuobjevení. Škola se stále poohlíží po málo známých nebo nedostupných snímcích, které sahají až do roku 1949. Vedle studentských děl jsou na FAMU Films k nalezení také medailonky, ve kterých pedagogové a pedagožky FAMU vysvětlují podstatu jednotlivých cvičení a přibližují veřejnosti proces výuky a tvorby na FAMU. FAMU Films představuje také díla katedry herního designu – a to v podobě trailerů, informací o hrách a odkazů na jejich stažení. Platforma obsahuje rovněž tří krátké přednášky legendy českého dokumentu, pedagoga a režiséra Karla Vachka.

FAMU a innogy spolupracují již 18 let. Tak dlouho je podpora studentů součástí úspěšného projektu innogy – energie českého filmu.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.