Tajemství slavného polibku

Film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých kin 26. srpna. Světovou premiéru bude mít 20. srpna na zahájení karlovarského festivalu. Příběh jedinečné sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka má plakát se slavným polibkem.

ZátopekPlakát k filmu Davida Ondříčka ZÁTOPEK

Hlavní plakát k filmu je symbolický, je ztvárněním legendárního polibku Emila a Dany po doběhu maratónského závodu na OH v Helsinkách. Emil běžel tehdy tuto distanci poprvé v životě.

„Když jsem se začal probírat životem Dany a Emila Zátopkových, první mi do oka padnul tento neuvěřitelný snímek v cíli maratonu v Helsinkách. Rád si pod fotografiemi představuji příběhy a pod touto jsem viděl hodně motivů. Velkou lásku, ale i trápení, které mezi sebou měli…“  říká režisér David Ondříček. „Být vrcholový sportovec a žít v páru s vrcholovým sportovcem musí být strašně náročné. Lidé na sebe trochu žárlí, přemýšlí i o situacích mimo sport, zda mají mít děti, kdy nejlépe je mít, protože každý jde za svou kariérou a zároveň tvoří pár. Tohle vše musí být fyzicky i psychicky nesmírně náročné,“  pokračuje režisér. „Tahle fotografie pro mě symbolizuje moment smíření a obrovské lásky, která mezi Danou a Emilem byla. Rozhodl jsem se k tomuto momentu směřovat v celém filmu, a z toho logicky vyplynulo, že se stal ústředním motivem našeho hlavního plakátu,“  dodává režisér.

 

Představitelka Dany Zátopkové, Martha Issová, měla to štěstí, že se mohla s legendární atletkou několikrát setkat. „Po všem, co jsem se dozvěděla, třeba i z Danina vyprávění, jsem přesvědčená, že jejich vztah stál na veliké vzájemné úctě, respektu a na humoru. Oni se spolu dokázali smát. A stáli za sebou i v okamžicích, kdy překonávali těžkosti. Jejich vztah mě dojímá tím, jak byl ryzí a jak se navzájem snažili, aby se v něm ten druhý cítil dobře,“  říká Martha Issová.

Zátopek

Autory plakátů k filmu Zátopek jsou Aleš Najbrt, Jakub Spurný a Zdeněk Trinkewitz, autorkou plakátových fotek je Julie Vrabelová. „Ten polibek a prostředí, kde se odehrál, symbolizuje nejen vítězství, ale i lásku, která je důležitou součástí příběhu. Myslím, že to Zátopkovo vítězství si tenkrát přál snad každý. A tato scéna to dokládá,“  říká Aleš Najbrt.

Vzhledem k tomu, že každé filmové scéně předcházela důkladná příprava, bylo třeba natrénovat i polibek.

Zátopek

 

Příběh filmu
Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

 

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.