Větší podpora pro technické obory

2. dubna 2019

Dlouhodobě klesající zájem žáků základních škol o technické obory nelze přehlížet mávnutím ruky. Stejné je to i s nízkou informovaností a motivací rodičů k zapsání svých dětí na technický učňovský nebo středoškolský obor.

Právě takové výzvy chceme v innogy aktivně řešit. Spolupráce se základními a středními školami je proto jednou z hlavních priorit našich aktivit. „Mladým adeptům na technické pozice nabízíme štědrý stipendijní program, možnost bezplatného rozšíření kvalifikace v oboru plynárenství nebo plně hrazené rekvalifikace během výkonu práce v innogy,“ vysvětluje Pavel Káčer, jednatel společnosti GridServices ze skupiny innogy.

U nás v innogy se tak chceme s dostatečným předstihem připravit na generační obměnu, kdy budou zkušení plynaři odcházet do důchodu a bude zapotřebí je nahradit mladými absolventy.

„Spolupráce se základními a středními školami je jednou z hlavních priorit našich aktivit.“

I z toho důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci s neziskovou organizací Elixír do škol. Ta vytváří od roku 2013 smysluplné podmínky pro výuku fyziky, digitální techniky a technických předmětů. Pomáhá a podporuje tak učitele základních a středních škol k zajímavé výuce těchto předmětů a zajímá se o jejich profesní rozvoj.

V rámci spolupráce jsme vytvořili studijní materiály, které slouží k demonstraci vlastností plynů. Učitelé fyziky po celé ČR tak mají k dispozici záznam celých pokusů pro praktické využití ve výuce. Zároveň jsme se stali patronem měsíce února, který nese název „KDYŽ KANTOŘI MAJÍ ENERGII“.