Zase to bude velké! Do Varů přijedou dva držitelé Oscara, Rush a del Toro

Na konec 56. ročníku karlovarského festivalu zavítá australský herec a držitel Oscara a mnoha jiných cen, Geoffrey Rush. Z rukou Jiřího Bartošky převezme na slavnostním zakončení filmové přehlídky Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Karlovarský festival uvede k poctě Geoffreho Rushe filmy Králova řeč, Quills – Perem markýze de Sade a Záře.

 

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme na slavnostním zakončení 56. ročníku karlovarského festivalu herec a producent, držitel Oscara Benicio Del Toro. Benicio Del Toro patří od počátku 90. let minulého století k nejobsazovanějším hollywoodským hercům. Klíčovým titulem pro jeho hereckou kariéru se stala role ve filmu Bryana Singera Obvyklí podezřelí, za níž byl oceněn Film Independent Spirit Award. Výraznou hereckou příležitost mu nabídla svérázná adaptace románu Huntera S. Thompsona Strach a hnus v Las Vegas, kterou natočil režisér Terry Gilliam. Za úlohu zkorumpovaného policisty ve filmu Stevena Soderbergha Traffic – Nadvláda gangů byl del Toro oceněn Oscarem za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Zlatým Globem, cenou BAFTA, Stříbrným medvědem na Berlinale. S Guyem Ritchiem natočil gangsterkou komedii Podfu©k. Za snímek Alejandra Gonzáleze Iñárritua 21 gramů byl podruhé nominován na Oscara a obdržel Cenu diváků na filmovém festivalu v Benátkách. Karlovarský festival jako poctu Beniciu Del Toro uvede filmy Traffic - Nadvláda gangů a Obvyklí podezřelí.

Geoffrey Rush
Foto: Jeff Vespa, Getty Images
Zdroj: Archiv MFFKV
Benicio Del Toro
Foto: Maurice Haas
Zdroj: Archiv MFFKV

Novinkou letošního karlovarského festivalu je multifunkční prostor KVIFF.TV Park. Nachází se přímo vedle hotelu Thermal a jeho podoba je budovou hotelu inspirována. Budou se tu konat besedy s tvůrci, divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna spojená s občerstvením. Autory této modulární stavby, která má svou formou připomínat kolonádu, jsou architekti renomovaného studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.

Kompletní program festivalu je již zveřejněn na webu kviff.com.

innogy podporuje konání mezinárodního filmového festivalu již pošestadvacáté. Součástí festivalového doprovodného programu je také provoz innogy pointu. innogy point odstartuje svůj program 1. července ve 12:00 hod. Bude se soutěžit o vstupenky na festivalové projekce, poslouchat talk shows s tvůrci filmů koprodukovaných innogy. A také bude znovu v provozu dabingové studio. Naplánovány jsou rovněž recitály - 3. 7. Monika Absolonová, 5. 7. Michal Horák, 7. 7. Václav Noid Bárta. Festivalové dění z pohledu innogy, ty správné #kviffmoments, sledujte na našich profilech na sociálních sítích.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.