Dokumenty

innogy podporuje vznik krátko- i dlouhometrážních dokumentárních filmů. Mj. snímky Katka Heleny Třeštíkové a Nickyho rodina Mateje Mináče, které byly oceněny na řadě domácích i ‍zahraničních filmových festivalů.

Janžurka

Ivě Janžurové – ikoně českého filmu, televize a divadla – bylo nedávno osmdesát let. To pro ni však nikterak neznamená, že by měla jít do důchodu a že by se měla vzdát své milované práce. Z blízkosti sledujeme Janžurové neutuchající touhu být i nadále aktivní, a píli, se kterou přijímá nové výzvy.

Rok výroby: 2024
Režie: Theodora Remundová
Produkce: CINEPOINT s.r.o.

Více o Ivě Janžurové

Jiří & Otto Bubeníček

Není mnoho umělců, na které by měla být Česká republika víc hrdá, než jsou dvojčata Jiří a Otto Bubeníčkovi. Ve světě tance jsou ojedinělým fenoménem, což není dáno pouze jejich identickou podobou, ale především silnými individualitami a charismatem, které z nich vyzařuje. Jména bratrů Bubeníčků se stala uznávanou a respektovanou značkou nejen v tanečním světě.

Rok výroby: 2016
Režie: Martin Kubala, Jaroslav Bouček

Více o filmu

Barenboim, Smetana - Má vlast

Smetanova Má vlast se dostala na světová pódia, kam po právu patří – jak ostatně právě sám Daniel Barenboim opakovaně zdůraznil. Jedinečnou konstelaci, Barenboimovu důkladnou práci s orchestry v Berlíně a ve Vídni, jejich evropské turné, které vyvrcholilo zahájením Pražského jara, zachycuje dokumentární film, který vznikl v koprodukci Pražského jara, České televize a innogy.

Rok výroby: 2017
Scénář a režie: Martin Suchánek

Více o filmu

Filmová lázeň

50 let historie karlovarského festivalu. A také filmová reflexe festivalu, který promítá filmy, reflektující život. Filmový festival je prostředí dočasného vzrušení, dočasného opojení, dočasného setkávání.

Rok výroby: 2015
Scénář a režie: Miroslav Janek

 

Více o filmu

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

Hlavní postavou celovečerního dokumentu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová a její nepálské alter ego Fulmaya. Snímek je sledem autentických situací, doteky jinakostí vzdáleného světa, lidské opravdovosti a hudby okouzlující slovenské rockerky.

Rok výroby: 2013
Scénář a režie: Vendula Bradáčová

Více o filmu

Jiří Kylián

Je jednou z největších osobností světové taneční scény. Nebojí se extravagance a pocty mu skládá i nizozemská královna. Jiří Kylián proslul jako inovátor v choreografii. Zdá se, že se programově vyhýbá "Labutím jezerům". Jeho profesní heslo zní: "Chci, aby se tanec zbavil puncu elitního umění."

Rok výroby: 2015
Scénář a režie: Martin Kubala

Více o filmu

K2 vlastní cestou

Dokument o lidské potřebě zdolávat překážky a o potřebě vyšších cílů. A hlavně o tom, jak je těžké vybalancovat pozici ženy - matky – horolezkyně Kláry Kolouchové, která je mnohdy nucena vysvětlovat a obhajovat před ostatními svoji potřebu utéct do samoty hor, mnohem více, než kdyby byla muž.
Rok výroby: 2020
Scénář a režie: Jana Počtová

Více o filmu

Katka

Snímek je unikátním časosběrným dokumentem mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat.

Rok výroby: 2010
Scénář a režie: Helena Třeštíková


Více o filmu

Nechte zpívat Mišíka

Celovečerní dokumentární film o legendárním českém rockerovi Vladimíru Mišíkovi. Nosným tématem snímku je hledání. Hledání lidí a klíčových událostí, které ovlivnily jeho život, hledání hudby a poetiky Mišíkových textů, a v neposlední řadě hledání otce, kterého hlavní hrdina filmu nikdy nepoznal.

Rok výroby: 2017
Scénář a režie: Jitka Němcová


Více o filmu

Nickyho rodina

Milióny dětí zhlédly film Síla lidskosti v rámci vzdělávacích projektů, mnozí se rozhodli jít po Wintonových stopách a udělat něco důležitého pro náš svět. Vymýšlejí různé charitativní projekty, dokonce pomáhají zachraňovat podvyživené a nemocné děti v Kambodži a Africe.

Rok výroby: 2011
Režie: Matej Mináč

Více o filmu

Očima fotografky

Zuzana Mináčová patří k předním osobnostem slovenské a české fotografie. Vystavovala v třiceti zemích a slavné jsou zejména její fotografie ze světa filmu. Za jejím věčným úsměvem by málokdo čekal trauma z děsivých zážitků z dětství, které ji celý život nedovolilo klidně spát.

Rok výroby: 2015
Scénář a režie: Matej Mináč

Více o filmu

Chvění Petra Zusky

Petr Zuska byl od roku 2002 šéfem baletu Národního divadla. Je to nejznámější současný český tanečník a choreograf. Za svou interpretační a choreografickou tvorbu získal řadu významných českých i zahraničních ocenění. Petr Zuska vytvořil choreografie k více než padesáti inscenacím zahraničních i českých souborů.

Rok výroby: 2017
Scénář a režie: Martin Kubala

Více o filmu

Sixteen

Příběh klisny Sixteen, která ve dvanácti letech ukončila svoji kariéru na vrcholu slávy. Byla zastavena v momentě, kdy všichni čekali, že vyhraje. Následně je převezena do „důchodu“ do pražské stáje Suchdol. Kdekdo se na ní chodí dívat, na drobnou klisnu, která dokázala vyhrát dvakrát Velkou pardubickou a mnoho dostihů po celé Evropě.

Rok výroby: 2013
Režie: Jakub Wagner

Více o filmu

Soukromý vesmír

Manželé Kettnerovi a jejich děti nevedou tak dramatický život jako hrdinové předchozích režisérčiných filmů. Jako statisíce dalších Čechů se i oni v éře nesvobody soustředili pozornost na svůj „soukromý vesmír“. Fascinující cesta jejich životem je i díky tomu velmi optimistickým a zároveň dojemným svědectvím o důležité roli rodiny.

Rok výroby: 2011
Scénář a režie: Helena Třeštíková

Více o filmu

Země česká, domov Tvůj

Celovečerní dokument, jehož spolutvůrci se stali amatérští i profesionální kameramani z celé České republiky. Více než 480 dobrovolníků a 14 profesionálních kameramanských štábů zachytilo část všedního života v jeden den – v pátek 11. května 2012.

Rok výroby: 2012
Režie: Adolf Zika

Více o filmu

Ztracen 45

Dokumentární film vypráví skutečný příběh lásky mezi slavným českým malířem Josefem Čapkem a jeho ženou Jarmilou. Jejich vztah prošel těžkou zkouškou: Josef byl vězněn v nacistickém Německu letech 1939 až 1945 jako známý protifašistický bojovník. Ačkoliv se má zato, že zahynul při tyfové epidemii v dubnu 1945, několik svědků tvrdilo, že Josefa viděli ještě po skončení války. Jarmila se proto vydává na dlouhé pátrání v poválečném Německu.

Rok výroby: 2014
Scénář a režie: Josef Císařovský

Více o filmu

Zuzana Michnová - Jsem slavná tak akorát

Celovečerní dokumentární film o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové. Film je obrazovou básní plnou energie a je určen pro všechny, kdo milují Zuzanu, Marsyas, skvělou muziku a hlavně život, který rozhodně nekončí v žádném věku.

Rok výroby: 2013
Scénář a režie: Martin Suchánek

Více o filmu

Vyberte si z nabídky služeb od innogy

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.