Hraná tvorba

innogy každý rok podpoří tři až pět českých celovečerních hraných filmů.

3 sezóny v pekle

Režie: Tomáš Mašín
Hrají: Kryštof Hádek, Karolina Gruszka, Martin Huba, Jan Kraus, Tomasz Tyndyk, Lubo Kostelný, Tatiana Paulhofová, Matěj Ruppert a další

Píše se rok 1947 a doba přeje smyslnosti, extravaganci, humoru a nekonečnému očekávání. Iva nu Heinzovi, pohlednému dandymu a vtipnému provokatérovi je právě devatenáct. Utíká z domova, aby se vydal na nekonvenční pouť oslavující svobodu a umělecké ideály.

7 dní hříchů

Režie: Jiří Chlumský
Hrají: Ondřej Vetchý, Vica Kerekes, Jarek Hylebrant, Attila Mokoš, Jiří Schmitzer, Igor Bareš, Fedor Bondarchuk, Anna Šišková, Norbert Lichý a další

Útěk Agnes (Vica Kerekes), německé manželky českého lesníka Jana Olšana (Ondřej Vetchý), je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji hledá. Je konec války, doba je zlá a do pohraničí se vracejí Češi z vnitrozemí, vznikají gardy a přichází vojáci.

10 pravidel jak sbalit holku

Režie: Karel Janák
Hrají: Matouš Ruml, Miroslav Donutil, Kristina Svarinská, Jakub Prachař, Tereza Nvotová, Jan Dolanský, Petr Buchta

Marek je v podstatě beznadějný případ. Je to student / vědátor zabraný do studií astrofyziky, jehož velikým koníčkem jsou planety, hvězdy a horoskopy. Je to milý mimoň naprosto pohroužený do vlastního vesmíru, ze kterého čas od času shlédne na Zem.

Anděl Páně 2

Režie: Jiří Strach
Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Bartoška, Klára Issová, Vica Kerekes, Jaroslav Plesl, Anna Čtvrtníčková

V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Tentokráte se vydávají na zemi najít ztracené jablko ze stromu Poznání a také pomoci holčičce Anežce a její mamince se světskými starostmi.

Aristokratka ve varu

Scénář a režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Simona Lewandowska, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Petra Nesvačilová, Tomáš Jeřábek

Hrabě Frank Kostka (Hynek Čermák), jeho žena Vivien (Tatiana Dyková) a jejich dcera Marie (Yvona Stolařová) žijí na svém rodovém zámku Kostka. Udržovat zámek v chodu jim pomáhá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová), údržbář Krása (Pavel Liška) a komorník Josef (Martin Pechlát). Původní zájem návštěvníků zámku o kletbu komtesy Marie už netáhne jako dřív, což Marii vůbec nevadí – alespoň má dostatek času na svého Maxe (Zdeněk Piškula), šlechtice z vedlejšího zámku Hvězda. Frank je ovšem v koncích, není dost peněz ani na výplaty, ani na potřebné opravy. A právě v tu chvíli se objeví dcera právníka Bendy Deniska (Simona Lewandowska), která rozvíří poklidné vody rodového sídla.

Bestiář

Režie: Irena Pavlásková
Hrají: Danica Jurčová, Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Kryštof Hádek, Miroslav Etzler

Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.

Bourák

Scénář: Petr Jarchovský
Režie: Ondřej Trojan
Rok výroby: 2020

Gangsterská černá romantická hudební komedie o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a pokud na to máte žaludek, třeba si i zatancujete.

BUĎ CHLAP!

Režie: Michal Samir
Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol, Filip Novák, Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, …

Pavlovi táhne na čtyřicet, ale stále ještě si užívá mamahotel. Jednou potká svou dětskou lásku Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza ale není připravena opustit svůj dosavadní život pro někoho, kdo není opravdový chlap. Pavel se rozhodne přestat být mamánkem. Přihlásí se na výcvikový tábor vedený Weisnerem. Weisner umí a naučí vše, od sekání dříví po svádění žen.

Čertí brko

Režie: Marek Najbrt
Hrají: Judit Bárdos, Jan Cina, Ondřej Vetchý, Marián Geišberg, Jan Budař, Tomáš Jeřábek, Marek Daniel, Jana Plodková, Michal Dalecký, Václav Kopta, Jakub Žáček, Lukáš Latinák

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Čertova nevěsta

Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Eva Josefíková, Václav Šanda, Sabina Laurinová, David Suchařípa, František Němec, Karel Zima

V úvodu pohádkového příběhu prosí královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta a zakrátko se jí narodí holčička. Vyrůstá po boku Štěpána, syna královniny komorné, a časem se do sebe zamilují. Královna ale podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát Luciperovou nevěstou.

Cesta domů

Režie: Tomáš Vorel
Hrají: Tomáš Vorel ml., Lucie Šteflová, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Eva Holubová, Boleslav Polívka…

Vztahové drama Cesta domů režiséra a scenáristy Tomáše Vorla je třetím a posledním dílem lesní trilogie (Cesta z města, Cesta do lesa). Přináší příběh mladé rodiny, která žije na samotě v hájovně.

Děti Nagana

Režie: Dan Pánek
Hrají: Tom Brenton, Hynek Čermák, Klára Issová, Johana Racková, Otakar Brousek ml., Pavel Batěk, Taťjana Medvecká, …

Příběh jedenáctiletého Dominika, který se, inspirován událostí, kdy na turnaji století v Naganu naši v semifinále poráží Kanadu, rozhodne koupit hokejku. Začne s kamarády hrát hokej s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy.


Díra u Hanušovic

Režie: Miroslav Krobot
Hrají: Tatiana Vilhelmová, Lenka Krobotová, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Hynek Čermák, David Novotný, Lukáš Latinák

Film se odehrává v současnosti, v jedné horské vesnici v Jeseníkách, v oblasti „Sudet“. Hlavní hrdinkou je nedostudovaná učitelka němčiny Maruna, která tu žije se starou matkou a sestrou, zdravotní sestrou Jarunou. Místo kariéry učitelky, vede Maruna místní hospodu, ve které se pravidelně scházejí místní obyvatelé. Maruna hledá sebe sama v neperspektivních vztazích se slabošským starostou Jurou, povrchním proutníkem Kódlem a platonicky pak s vesnickým outsiderem Olinem, pro kterého má slabost pro jeho opravdovost.

Fair Play

Režie: Andrea Sedláčková
Hrají: Judit Bárdos, Eva Josefíková, Aňa Geislerová, Roman Luknár, Roman Zach, Taťjana Medvecká, Igor Bareš, Ondřej Novák, Ondřej Malý, Slávek Bílský

Jen vyvolení sportovci mohli v socialistickém Československu vystoupat až na vrchol. Své úspěchy ale vykoupili hazardem se životem. Dokáže mladá nadějná atletka odolat pokušení nebezpečného dopingu? Vyhraje důležité závody nebo svůj život? A uhájí osobní svobodu nad nesvobodným režimem?

Grand Prix

Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Kryštof Hádek, Robin Ferro, Štěpán Kozub, Anna Kameníková, Miroslav Donutil, Marek Daniel, Tatiana Dyková a další.

Komedie vypráví příběh dvou bratranců Romana a Emila, jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku. Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka, Romanův kamarád a místní magnet na problémy.

Grandhotel

Režie: David Ondříček
Hrají: Marek Taclík, Klára Issová, Jaroslav Plesl, Jaromír Dulava, Ladislav Mrkvička, Dita Zábranská, Věra Havelková, Kryštof Mucha, Kamil Halbich, Tatiana Vilhelmová

Fleischman je nesmělý introvert a vášnivý amatérský meteorolog. Přehled o počasí v minulosti i budoucnosti je také tím, o co se v životě může opravdu opřít. Fleischman taky miluje novou hotelovou servírku Ilju, která však chodí s Patkou - číšníkem, který prodává HappyLife, americký prostředek na všechno.

Gympl

Režie: Tomáš Vorel
Hrají: Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Holubová, Tomáš Matonoha, Lenka Jurošková, Martina Procházková, Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Martin Zbrožek, Veruna Dobešová

Gympl je příběh party studentů gymnázia, kteří se věnují malování graffiti. Na pozadí se ale odkrývají problémy mladé generace, konflikt mezi konformitou a naprostou svobodou, odpovědností a životem okamžiku, konflikt mezi školou, která je odcizená realitě, a studenty, kteří chtějí dělat skutečné věci.

HLAVA - RUCE - SRDCE

Režie: David Jařab
Hrají: Viktorie Čermáková, Roman Zach, Martin Finger, Ivana Uhlířová a další

Rok 1914 v předvečer války. Starý svět už se sotva drží na nohou a iracionální dusno, které chce vyplnit mezeru po jeho zániku už se velkého třesku nemůže dočkat. Plukovník von Haukwitz zahyne za záhadných okolností při okultní seanci. Jeho snoubenka, herečka Klára Knabelová, při vyšetřování zjistí, že tělu byly po smrti odňaty hlava, ruce a srdce.

Jak mi kamarád odjel autobusem

Režie: Barbora Kočičková
Scénář: Barbora Kočičková, Martin Synek
Hrají: Martin Hlubocký, Dominick Benedikt, Jan Jankovský

Absolventský snímek Barbory Kočičkové je psychologickou tragikomedií věnující se tématu přátelství. Sílu vzájemného kamarádství musí ve filmu dokázat dvojice mladíků výstřednímu psychopatovi Albertovi během jednoho dne v taxíku.

Foto: Kristýna Bláhová

Jak se krotí krokodýli

Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Miroslav Etzler, Ingrid Timková, Václav Postránecký, Jiří Mádl, Žofie Tesařová, Eva Holubová, Bára Štěpánová, Jaroslava Kretschmerová, Jitka Schneiderová, Naďa Konvalinková, Tomáš Pec, Daniel Nekonečný, Josef Vojtek, Sabina Laurinová

Tatínek Luboš, který pracuje v Alpách jako záchranář, přijíždí domů do Prahy mnohem dřív, než původně slíbil. Jeho osmiletá dcera Amálka je nadšena, a tak odmítne jet na školu v přírodě, aby si užila tatínka. Luboš se vypraví do školy, aby Amálku omluvil, ale dopadne to tak, že nakonec jede do Vysokých Tater s celou třídou jako zdravotní doprovod.

Klauni

Režie: Viktor Tauš
Hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus , Didier Flamand, Kati Outinen, Julie Ferrier, Eva Jeníčková, Taťjána Medvecká, Ivana Uhlířová, Juraj Nvota, Zuzana Kronerová, Radim Vizváry

Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria, spojí dohromady domácí komediální hvězdy - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou - francouzským hercem Didierem Flamandem a vítězkou canneského festivalu Kati Outinen.

Kobry a Užovky

Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jan Hájek, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková, Jana Šulcová, David Máj

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci. Cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová).

Křižáček

Režie: Václav Kadrnka
Hrají: Karel Roden, Aleš Bílík, Matouš John

Rytíř Bořek se vydává po stopách svého zmizelého synka. Malý Jeník uprchl z domova, spěchá za snem, za iluzí o svatém poslání dětí. Stárnoucí otec po něm všemožně pátrá, snaží se syna dohnat, přichází ale všude pozdě, nachází už jen svědky, kteří tvrdí, že Jeníka viděli. Získává od nich alespoň střípky informací, ze kterých se snaží poskládat dohromady osudy svého chlapce.

Kuky se vrací

Režie: Jan Svěrák
Hrají: Ondřej Svěrák, Zdeněk Svěrák, Oldřich Kaiser, Kristýna Nováková - Fuitová, Filip Čapka, Jiří Macháček, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška

Hlavní postavou je odvržený medvídek Kuky vydávající se na cestu domů, na které zažije několik dobrodružství. Krom loutek budou ve filmu vystupovat i živí herci. Snímek je určený pro děti, konflikty mezi loutkovými postavami a ladění snímku coby "road movie" ale zpřístupní snímek i staršímu divákovi.

Kvarteto

Režie: Miroslav Krobot
Hrají: Barbora Poláková, Jiří Schmitzer, Jaroslav Plesl, Jana Štěpánková, Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Anita Ešpandrová

Vedoucí kvarteta Robert je introvertní muzikant, který se nedokáže odvázat, a přestože nerad, často podléhá své poněkud manipulativní matce. Má rád jednotvárnost a svou leckdy nejistou atraktivní partnerku cellistku Simonu, která touží po neustálém obdivu a také po humoru, který jí v jistém vztahu s předvídatelným Robertem chybí.

Líbáš jako Bůh

Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nela Boudová, Roman Vojtek, Martha Issová, Jaroslava Adamová, Milan Šteindler, Bára Hrzánová, Karel Šíp

Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas.

Líbáš jako ďábel

Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Eva Holubová, Jiří Bartoška

Líbáš jako ďábel je volné pokračování nejúspěšnějšího filmu roku 2009 Líbáš jako Bůh. Hlavními postavami příběhu jsou Helena a František. Ona by chtěla žít ve společné domácnosti, on se tomu brání. Nechce zabít to hezké mezi nimi. Nakonec se ocitnou na exotické dovolené a ve velmi svízelné situaci.

Lítá v tom

Režie: Tomáš Dianiška
Hrají: Kristína Svarinská, Kryštof Hádek, Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Filip Rajmont, Sandra Nováková, Jakub Albrecht, Miro Noga, Marek Geišberg, Zuzana Stavná, Tereza Dočkalová

Romantická komedie o tom, co se může stát, když se zapletete do nevinné lži. Hlavní hrdina chce potěšit svou velmi nemocnou maminku, která touží po vnucích. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se však zázračně uzdraví a strhne se lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama.

Medvídek

Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Roman Luknár, Aňa Geislerová, Nataša Burger, Klára Issová, Ivan Trojan, Berta Macháčková, Jiří Menzel, Věra Křesaldlová, Zuzana Fialová, Sára Sotonová

V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery. Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan.

Modelář

Scénář a režie: Petr Zelenka
Rok výroby: 2020

Jeden je Plech. Je majitelem firmy a ve volném čase rapperem. Sní o velkých penězích. Druhý je chemik a vynikající letecký navigátor. A sní o spravedlnosti. Drony jsou pro dva bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do velkého světa, pracují pro prezidentského kandidáta i umělecké aktivisty. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat.

Mord

Režie a scénář: Adam Martinec
Hrají: Karel Martinec a další neherci a herci

Autor se v příběhu filmu vrací do míst, kde vyrůstal, kde má své kořeny a je tudíž spjatý s lidmi, které dobře zná. Příběh se odehrává v jednom dni zabijačky s obvyklými rituály, které však skrývají velká rodinná dramata. V osobitě zpracovaném díle se odráží jak „československá nová vlna“, tak Hrabalovsko-Kunderovská tradice nazírání lidských osudů.

Muži v naději

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Jiří Macháček, Bolek Polívka, Simona Stašová, Petra Hřebíčková, Vica Kerekes

Může být nevěra základem šťastného manželství? Šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen: "Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela. A hlavně, ženská se nesmí nudit!!!

Na střeše

Režie: Jiří Mádl
Hrají: Alois Švehlík, Lukas Duy Anh Tran, Mária Bartalos, Vojtěch Dyk, Adrian Jastraban, Martin Sitta, David Švehlík

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran). Mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán?

Nejkrásnější hádanka

Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Jan Dolanský, Ladislav Potměšil, Taťjana Medvecká, Miroslav Táborský, Veronika Kubařová, Miroslav Hrabě, Taťána Krchovová, Přemysl Kubišta, Pavel Kikinčuk a další.

Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Lakomý boháč však jejich lásce nepřeje, představuje si pro dceru bohatšího ženicha. Jednou zachrání Matěj bílou holubičku a ta jemu i Majdalence za odměnu daruje kouzelnou jahodu, díky níž oba rozumějí řeči ptáků. A dobře slyší, jak kohout předpoví, že jednou bude sedlák vítat Matěje jako Majdalenčina ženicha.

Nestyda

Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Jiří Macháček, Emília Vášáryová, Simona Babčáková, Pavel Liška, Nina Divíšková, Pavel Landovský, Vica Kerekes, Martina Krátká, Kryštof Mucha, Vlado Hajdu, Roman Luknár, Karel Gott, Halina Pawlowská, Hana Hegerová, Ester Janečková, Přemek Podlaha

Oskar (Jiří Macháček) by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je problém? Oskar začíná ztrácet hlavu. Hnán neurotickým strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli mladé milence s dokonale plnou postavou a úplně prázdnou hlavou. Je snad tohle láska?

Něžné vlny

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Lucie Šteflová, Robert Cejnar, Jan Maršál, Hynek Čermák, Táňa Pauhofová, Vica Kerekes, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Václav Kopta, Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Eva Holubová, Jaromír Nosek, Martin Pechlát, Martin Sitta, Lucie Černá, Daniel Novák , Barbora Černá , Václav Matějovský, Štěpán Krtička , Ondřej Hyneš, Josef Kuhn

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu.

Odcházení

Režie: Václav Havel
Hrají: Josef Abrhám, Dagmar Havlová, Tatiana Vilhelmová, Jan Budař, Jiří Macháček, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Vlasta Chramostová

Příběh filmu Odcházení je příběhem zlomového bodu v lidském životě. Dr. Vilém Rieger po dlouhá léta zastával funkci kancléře, nedávno však o ni přišel a zřejmě se s tím neumí vnitřně vyrovnat. I když se snaží to nedat najevo, v podstatě se mu zhroutil svět.

Oko ve zdi

Režie: Miloš Kohout
Hrají: Jana Brejchová, Karel Roden, Catherine H. Flemming, Jürgen Prochnow, Robert Roth, Soňa Valentová

Stárnoucí manželský pár mohl prožívat laskavý podzim svého života nebýt škvíry ve zdi, která odhalila tajemství, které navždy změnilo jejich životy. Tajemství, které se stalo noční můrou. Tajemství minulosti. Může minulost zabíjet?

O rodičích a dětech

Režie: Vladimír Michálek
Hrají: Josef Somr, David Novotný, Mariana Kroftová, Lubomír Kostelný, Zuzana Stivínová

Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života.

Pohádkář

Režie: Vladimír Michálek
Hrají: Anna Geislerová, Eva Herzigová, Jiří Macháček, Matěj Hádek, Anna Linhartová, Jiří Dvořák, Mariana Kroftová, Gabriela Míčová

Na počátku vyprávění je nalezeno na česlech vodní elektrárny tělo, o jehož identitě se dá jen spekulovat. Voda z něj ohlodala veškerá data. Kus masa. Kapitán Rott k velkému překvapení zjišťuje, že dvě z možných variant vedou ke stejnému muži. K muži, který žil zároveň dva životy, rozkročený mezi dvě ženy a dvě rodiny.

Polednice

Režie: Jiří Sádek
Hrají: Anna Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zděněk Mucha, Halka Třešňáková, Tomáš Bambušek

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a vysilované existenčními starostmi, se postupně začínají spřádat sítě prokletí.

Poslední aristokratka

Scénář a režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Vojtěch Kotek, Táňa Pauhofová…

Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef, bodrá hospodyně paní Tichá a hypochondrický údržbář Krása. Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit.

Poslední závod

Režie: Tomáš Hodan
Hrají: Kryštof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl, Jan Nedbal, Cyril Dobrý, Jan Hofman

Krkonoše před první světovou válkou byl chudý kraj, kde se střetával český živel s německým. Hory se zpočátku století začaly dynamicky proměňovat, zejména díky jedné novince v českých zemích – lyžím. Bohumil Hanč byl nejslavnější český lyžař, který vyhrával závody doma i v zahraničí. Všestranný sportovec Emerich Rath se jako jediný Němec pravidelně zúčastňoval českých závodů. Hanč a Rath se dobře znali, setkali se i na startu osudného závodu v roce 1913. Po prvním kole se počasí prudce zhoršilo, vypukla sněhová vánice. Všichni závodníci vzdali, Hanč zůstal na trati sám. Polomrtvého jej nalezl právě Emerich Rath a s nasazením vlastního života se jej snažil zachránit, bohužel marně. Později je nalezen i zmrzlý Václav Vrbata, Hančův přítel, který ho chtěl na trati podpořit a v prudké vánici mu půjčil svůj kabát.

Po strništi bos

Režie: Jan Svěrák
Hrají: Alois Grec, Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák, Sebastian Pošmourný, Miroslav Hanuš, Petr Brukner, Miroslav Táborský, Dominika Frydrychová, Ivana Lokajová

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nový film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, do níž patří i snímky Kolja a Vratné lahve.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Režie: Patrik Hartl
Hrají: Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Barbora Poláková, Hana Vagnerová, Zuzana Norisová…

Děj komedie režiséra, scenáristy a autora knižní předlohy Patrika Hartla pojednává o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct.

Rafťáci

Režie: Karel Janák
Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl, Veronika Freimanová, Pavla Tomicová, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiřina Jirásková, Jan Antonín Duchoslav, Andrea Kerestesová, Eliška Křenková, Bela Sarayová, Tereza Voříšková

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy.

Revival

Režie: Alice Nellis
Hrají: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Vojtěch Dyk

Revival vypráví příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina Smoke se v roce 1972 rozpadla. Bývalé máničky se ale pokusí o velkolepý comeback. Každá z jiného důvodu, ať už jsou to peníze, touha po slávě nebo strach z nemohoucnosti, nemoci a smrti.

Román pro muže

Režie: Tomáš Bařina
Hrají: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Tatiana Pauhofová

Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, prochází zvláštní zkouškou. Sourozenci odjíždějí na výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání.

Signál

Režie: Tomáš Řehořek
Hrají: Vojtěch Dyk , Matěj Hádek, Karel Roden, Eva Josefíková, Bolek Polívka

Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája a Filos. Přijeli proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních očekávání, zvláště když se dozvědí o finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát.

Srdce na dlani

Režie: Martin Horský
Hrají: Boleslav Polívka, Eliška Balzerová, Matouš Ruml, Jana Pidrmanová, Vladimír Polívka, Kristína Svarinská, Veronika Khek Kubařová, Petr Vaněk a další

Josef se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku, majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. V komedii se proplétá několik příběhů o lásce, která temperamentně zasáhne do života starších, mladších i nejmladších hrdinů. Zamilují se dokonce i basseti Váleček a Šalina.

Stínohra

Scénář: Vendula Bradáčová
Režie: Peter Bebjak
Rok výroby: 2021
Hrají: Milan Ondrík, Hynek Čermák, Vladimír Javorský, Kristýna Frejová, Leona Skleničková, Jan Jankovský, Dominika Morávková

Čtyřicetiletý záchranář Jan Kavka z malého města právě opustil manželku Evu. V okamžiku rozchodu se Eva stane obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil. Útočiště před pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi v místním boxerském klubu. Vyšetřovatel Dvořák, který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Pachatel, feťák Robert Stránský je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály.

Tajemství staré bambitky 2

Režie: Ivo Macharáček
Hrají: Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus, Veronika Khek Kubařová, Petr Štěpánek, Otmar Brancuzský

V království vládne král Jakub, královna Anička a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a vymýšlejí, jak se pomstít. Pro své pikle využijí mladou, nezkušenou královnu Julii ze sousedního království.

Tátova volha

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Emília Vášáryová, Martin Myšička, Bolek Polívka, Jana Plodková, Václav Neužil ml., Dominika Frydrychová

Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba.

Ten, kdo tě miloval

Režie: Jan Pachl
Hrají: Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Lívia Bielovič, Pavel Řezníček, Kryštof Racek & Viktor Antonio, Lukáš Příkazký, Jitka Smutná, Petra Nesvačilová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Ester Kočičková a další

Kpt. Kalina, policista, milující manžel a skvělý otec, umírá při autonehodě způsobené zřejmě špatnou volbou pneumatik. Postupně však na něj vyplouvají podezřelé skutečnosti. Pár indicií, fotek, pomlouvačných slov a jeho manželce Vandě se hroutí svět. Nemůže uvěřit tomu, že by jí byl její milovaný manžel nevěrný. Marně se snaží najít odpověď.

Teorie tygra

Režie: Radel Bajgar
Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Táňa Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Jan Novotný

Příběh šedesátiletého veterináře Jana, který toho už má dost. Poslední kapkou je dobrovolná smrt jeho tchána, kterému došly síly a trpělivost. Babička rozhodovala o dědově životě, stáří, i formě pohřbu. Nerespektovala nic, v dobré víře, že ona sama ví všechno lépe než on, a že to dělá pro dědovo štěstí. Janovi je jasné, že je na téže cestě.

Teroristka

Režie: Radel Bajgar
Hrají: Iva Janžurová, Martin Hofmann, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Eva Holubová, Jana Plodková, Kristína Svarinská, Sára Affašová

Černá komedie o starší paní, která si už nechce připadat jako kráva a rozhodne se zrealizovat to, co nás sice občas napadne, ale hned tu myšlenku zapudíme: sežene si zbraň a namíří ji na strůjce zla. Za cenu vlastní oběti se pokusí pomoci jiným.

Tobruk

Režie: Václav Marhoul
Hrají: Jan Meduna, Petr Vaněk, Robert Nebřenský, Michal Novotný, Martin Nahálka, Matúš Krátký, Kryštof Rímský, Petr Lněnička, Andrej Polák, Petr Stach, Radim Fiala

Film Tobruk je v hluboké úctě věnován všem českým a slovenským veteránům jakož i domácímu odboji. Především pak ale příslušníkům Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří po boku Britů, Australanů, Poláků a Jihoafričanů na podzim roku 1941 bránili před německými a italskými jednotkami poslední Spojenci ovládaný strategický přístav na severu Libye -TOBRUK.

Účastníci zájezdu

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Štěpánková, Květa Fialová, Ondřej Koval, Adrian Jastraban, Jaromír Nosek, Jitka Kocurová, Matin Sitta, Miroslav Krobot, Pavel Liška

Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Sympatická Jolana, její rodiče, šarmantní stárnoucí dámy Helga a Šarlota, Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi. Průvodkyně Pamela se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě!

Úsvit

Režie: Matěj Chlupáček
Hrají: Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Martha Issová, Ladislav Hampl, Ján Jackuliak

Hlavní protagonistou dobové detektivky není mladý ředitel továrny budující město baťovského střihu v malebném podhůří majestátních Tater. Je jí jeho žena Helena. Aspirující lékařka, která se chystá brzy porodit. Do vysněné rodinné budoucnosti však náhle zastíní nález mrtvého těla novorozence na dvoře pulzující fabriky. Helenina vrozená empatie se nespokojí s nápadně rychlým vyřešením záhady.

Ve stínu

Režie: David Ondříček
Hrají: Ivan Trojan, Soňa Norisová, Sebastian Koch

Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Ta má odvrátit pozornost od mnohem významnějších událostí, které komunistická diktatura připravuje pro své občany.

Vlny

Režie a scénář: Jiří Mádl
Hrají: Vojtěch Vodochodský, Ondřej Stupka, Tatiana Pauhofová, Stanislav Majer, Vojtěch Kotek, Martin Hofmann, Marika Šoposká, Petr Lněnička a další

Děj filmu se odehrává v prostředí Československého rozhlasu a jeho Redakce mezinárodního života v době Pražského jara. Je příběhem dvou bratrů během invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 do tehdejšího Československa. Bratry dělí věkový rozdíl 10 let. Jeden chce zůstat v naprosté šedi, druhý se chce zapojit do společenského dění. Sílu vzájemného pouta poznají ve chvíli, kdy je navzdory dramatickým okolnostem, zásadní postarat se jeden o druhého, a ochránit smysluplný život.

Vybíjená

Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Simona Babčáková, Lukáš Vaculík, Václav Matějovský, Jakub Burýšek, Michal Šášinka, Linda Bartošová, Johana Vašková, Hynek Čermák

Film je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života.

Wilsonov

Režie: Tomáš Mašín
Hrají: Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Richard Stanke, Hoji Fortuna, Luboš Kostelný, Petr Čtvrtníček, Stanislav Majer

První světová válka právě skončila a v jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov. Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení.

Zahradnictví

Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, David Novotný, Lenka Krobotová, Anna Fialová, Sabina Remundová, Karel Dobrý, Miroslav Táborský, Ivan Lupták, Filip Březina, Vendula Svobodová, Elizaveta Maximová

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ je tvořena třemi samostatnými filmy odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví.

Zátopek

Scénář: David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow
Režie: David Ondříček
Rok výroby: 2020

V zahraničí ho přezdívali „česká lokomotiva“. Držitel osmnácti světových rekordů Emil Zátopek se nejvíce proslavil na olympijských hrách v Helsinkách, kde dokázal zvítězit v běhu na 5 km, 10 km i v maratonu. Žádný vytrvalec dosud jeho úspěch nezopakoval. Po dokumentu natočil David Ondříček životopisné drama mapující příběh české atletické legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze ve vytrvalostním běhu.

Foto: Julie Vrabelová

Ženy v pokušení

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Eliška Balzerová, Vojtěch Dyk, Veronika Kubarová, Jiří Macháček, Vlastina Svátková, Lenka Vlasáková

Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života.

Vyberte si z nabídky služeb od innogy

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.