• _self
  • _self
  • _self
  • _self

innogy - energie českého lyžování

Již v roce 2005 zahájily společnosti skupiny innogy v České republice jedinečný projekt na podporu rozvoje rekreačního lyžování.

Již v roce 2005 zahájily společnosti skupiny RWE v České republice jedinečný projekt na podporu rozvoje rekreačního lyžování. Součástí projektu je také podpora zpravodajství o sněhových a bezpečnostních podmínkách na českých a moravských horách. Skupina RWE je partnerem informačního portálu pro lyžaře www.holidayinfo.cz. Podporujeme lyžařské školy a výchovu lyžařských talentů Významnou součástí projektu RWE – energie českého lyžování je podpora výchovy a sportování dětí a mládeže. Skupina RWE je v každém z partnerských areálů, se kterými spolupracujeme, partnerem místní lyžařské školy. Podporuje také Sportovní gymnázium ve Vrbně pod Pradědem a Sportovní akademii ve Špindlerově Mlýně. Obě školy spojují vzdělávání s výchovou a přípravou budoucích vrcholových závodníků v zimních sportech. RWE je také významným partnerem mezinárodních žákovských závodů Skiinterkriterium v Říčkách v Orlických horách. Nově vybavené lyžařské areály Vyšší bezpečnost Zvýšení bezpečnosti lyžařů na svazích je pro RWE nejvyšší prioritou. Protože na horách dochází každou zimu k nebezpečným úrazům, přispívá skupina k vybudování systému aktivních i pasivních bezpečnostních prvků na úrovni mezinárodního standardu. V partnerských střediscích se skupina RWE dosud podílela například na pořízení 7112 metrů bezpečnostních sítí na sjezdové tratě, 330 bepečnostních tyčí nebo 520 bezpečnostních matrací a na zavedení informačních tabulí s 10 pravidly FIS pro chování na sjezdových tratích. Lepší orientace Ztráta orientace na sjezdovce či v běžecké stopě zejména při snížené viditelnosti je nejen nepříjemná, ale také nebezpečná. Z tohoto důvodu iniciovala skupina RWE osazení lyžařských a běžeckých tras novými 1231 orientačními terči. Pro zvýšení informovanosti o charakteru terénu se potom podílela na instalaci 38 velkoplošných panoramatických map a 91 elektronických informačních tabulí. Širší servis Jednotlivá střediska nehodnotí lyžaři jen podle počtu tratí. O jejich spokojenosti rozhoduje také množství a kvalita nabízených služeb. V této souvislosti se zajímají o profesionalitu výuky lyžařských škol nebo například o šíři informací ze sněhového zpravodajství. Skupina RWE přispívá na provoz elektronických systémů měřících a zobrazujících aktuální stav sněhové pokrývky, teploty vzduchu a síly větru. Lyžování se snaží zpříjemnit i takovými drobnostmi, jako jsou zdarma poskytované papírové kapesníčky u nástupů na vleky a lanovky.
Ukázat více Ukázat méně

Lyžování

Lyžaři se mohou těšit na nové lanovky
8. září 2017

Nové čtyřsedačkové lanovky přivítají v nadcházející sezoně lyžaře ve Špindlerově Mlýně, v Černém dole ve SkiResortu Černá hora-Pec a také v Deštném v Orlických horách.

Více

Výhercům odesíláme skipasy do SkiResortu
10. března 2017
Ukončili jsme soutěž o 8 jednodenních skipasů do areálu SkiResortu Černá hora - Pec
Více

Soutěžíme o skipasy do SkiResortu Černá hora - Pec
2. března 2017
Startujeme další soutěž o 8 skipasů na našem webu. Tentokrát soutěžíme o jednodenní skipasy do SkiResortu Černá hora - Pec
Více

Odesíláme skipasy na Klínovec 5 výhercům
28. února 2017
Ukončili jsme soutěž o 10 jednodenních skipasů do areálu Klínovec.
Více

Soutěžíme o skipasy na Klínovec
20. února 2017
Startujeme další soutěž o 10 skipasů na našem webu. Tentokrát soutěžíme o jednodenní skipasy do areálu Klínovec.
Více

Vaše fotky a videa

nahoru