Pojištění odpovědnosti vám zachrání peníze

Pojištění domácnosti často obsahuje i pojištění odpovědnosti, lidově nazývané také jako „pojistka na blbost“. Řada lidí takové pojištění podceňuje. Říká si, proč bych si měl něco takového platit, chovám se přece tak obezřetně, že se mi nic nemůže přihodit. Pak ale stačí chvilka nepozornosti a může být zle. Proto je součástí našeho balíčku „3v1“ i pojištění odpovědnosti, a to s limitem 1,5 milionu nebo 2 miliony korun (podle zvolené varianty produktu).

Kryjeme škody, které způsobíte nejen vy, ale i vaše děti a všichni ostatní rodinní příslušníci žijící s vámi žijící, dokonce i včetně domácích mazlíčků. „Hradíme vámi způsobenou újmu třetí osobě, na zdraví i majetku, a to téměř na celém území Evropy. Jste tedy stejně dobře chráněni jak doma, tak i na dovolené na horách či u moře,“  říká produktová manažerka Martina Mrkvičková.

Svůj názor na pojištění odpovědnosti přehodnotila i paní Jitka z Prahy, která si vždy říkala, že se přece chová opatrně, tak co by se mohlo stát. Nepříjemný zážitek z rodinného výletu na kolech ji ale přesvědčil o opaku. „S manželem a naším čtyřletým synem jsme jeli po cyklostezce kolem Berounky, když tu náhle syn nečekaně vjel na kole do cesty protijedoucímu cyklistovi. Ten, aby se mu vyhnul, prudce strhl kolo a narazil do hrany můstku. Pak už jsem jen viděla, jak cyklista přeletěl přes řídítka. V první chvíli to vypadalo opravdu ošklivě. Pán byl v bezvědomí, všude kolem krev. Ještě teď, když si na to vzpomenu, se celá klepu,“  popisuje paní Jitka. Zraněného cyklistu s otevřenou zlomeninou nohy odvezla záchranka do nemocnice, kde si poležel měsíc.

„Když nám pak přišel účet za bolestné, ušlý zisk cyklisty za dobu léčení následků úrazu a náhradu zničeného kola, bylo mi do pláče. Celkem jsme měli zaplatit více než půl milionu korun. To by byl obrovský zásah do rodinného rozpočtu a nevím, jestli bychom to byli vůbec schopni zaplatit. Ještě štěstí, že součástí pojištění domácnosti, které jsme uzavřeli u innogy, bylo i pojištění odpovědnosti. Pojišťovna za nás všechno zaplatila, a dokonce nechtěla ani žádnou spoluúčast,“  uzavírá vyprávění paní Jitka.

Další podrobnosti naleznete na Pojištění innogy.

 

Upozornění
Tento článek byl publikován již před více než 3 měsíci.
Zmiňované informace o nabídce, ceně, případně o spolupráci, již nemusejí být aktuální.
O aktuálních obchodních nabídkách se ‍přesvědčte na ‍stránkách innogy.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.