innosvět Portál Aplikace Senzor Videonávody 

Jak to funguje?

Na plynoměr se nainstaluje unikátní senzor, který́ automaticky načítá data o spotřebě a přes rádiovou síť Sigfox je předává do ‍innogy, kde se porovná skutečná výše spotřeby se zálohami (díky tomu už nemusíte chodit k plynoměru opisovat stav).

V aplikaci/portálu innosvět se poté zobrazí graf aktuálního vývoje spotřeby a vyčíslení pravděpodobného přeplatku/nedoplatku v ‍další fakturaci spolu s ‍možností změnit si výši záloh dle potřeby.

Služba je dostupná pouze na distribučním území GasNet a je určená zákazníkům innogy z řad domácností s roční spotřebou plynu vyšší než 1,89 ‍MWh/rok, resp. zákazníkům, kteří plyn využívají více než jen na vaření. Senzor zároveň potřebuje pro správné fungování dostatečný signál sítě Sigfox, který je ověřen přímo při montáži na daném místě.

Přehled o denní spotřebě

plynu v innosvětě

Rychlá odborná instalace

na váš plynoměr

Vlastní datová konektivita

přes rádiovou síť SIGFOX

Výdrž baterie senzoru až 7 let

závisí na umístění

Díky inteligentnímu senzoru uvidíte svou spotřebu i její předpověď a můžete si podle toho upravit zálohy. A když si budete chtít přitopit, v aplikaci/portálu innosvět si zkontrolujete, zda zálohy vše pokryjí a zároveň, jaký to má vliv na denní spotřebu. Vždy tak budete mít jistotu, že máte spotřebu plynu pod kontrolou a už se nemusíte stresovat z neočekávaných nedoplatků.

Jak to celé probíhá?

Sjednáte si smlouvu na pobočce nebo rovnou online

SMS zprávou obdržíte termín instalace senzoru

Senzor načítá data o denní spotřebě

V aplikaci/portálu innosvět sledujete spotřebu i její předpověď

Výhody chytrého senzoru spotřeby

 • Už nemusíte chodit k ‍plynoměru
 • V innosvěte máte automaticky přehled o aktuální spotřebě
 • Získáte přehled o ‍denní spotřebě plynu
 • Už žádný nečekaný nedoplatek za plyn

Představujeme vám chytrý senzor spotřeby

 • Chytrý senzor spotřeby automaticky monitoruje stav plynoměru a ‍tak ‍můžete ušetřit i ‍tisíce korun.

 

Nejčastěji se ptáte

Časté dotazy k senzoru spotřeby

 • Jak mohu získat senzor spotřeby?

  Na kterékoliv pobočce innogy, online objednávkou nebo na čísle 800 016 016 si můžete sjednat smlouvu na službu Monitoring spotřeby. Následně vám SMS zprávou pošleme termín instalace senzoru spotřeby na plynoměr u vás doma. Pokud vám termín nebude vyhovovat, stačí se ozvat na telefonní číslo uvedené v SMS a domluvit si jiný termín. Samotnou montáž senzoru pak odborně provede vyškolený technik, který senzor zároveň zaktivuje.

   

 • Lze senzor umístit na jakýkoliv plynoměr?

  Senzor je možné nainstalovat na plynoměry pouze na distribučním území GasNet a služba je určená zákazníkům innogy s roční spotřebou vyšší než 1,89 MWh/rok, resp. zákazníkům, kteří plyn využívají více než jen na vaření. Splnění všech podmínek prověříme ještě před samotným sjednáním smlouvy na službu Monitoring spotřeby.

 • Kde najdu data ze senzoru?

  Služba Monitoring spotřeby se skládá ze senzoru a aplikace/portálu innosvět, jedině tak bude možné využívat všech výhod této služby a ‍mít spotřebu plynu vždy pod ‍kontrolou. Bez innosvěta se vám nemají kde zobrazovat údaje vysílané senzorem a ‍tudíž senzor nemůže plnit svou funkci.
  Pro plnohodnotné využívání služby je tedy nutné mít vytvořený innogy účet a do portálu a/nebo aplikace innosvět si připojit odběrné místo, kde je nainstalovaný chytrý senzor spotřeby.  Zda zvolíte pro sledování údajů ze ‍senzoru portál innosvět nebo aplikaci innosvět je zcela na vás. V ‍innosvětě najdete stejná data, ať už si vyberete aplikaci nebo ‍portál.

 • Co všechno získám díky senzoru?

  Senzor spotřeby plynu automaticky načítá aktuální stav spotřeby přímo z vašeho plynoměru a data 2x denně odesílá přes rádiovou síť Sigfox k dalšímu zpracování, takže už není potřeba chodit kontrolovat plynoměr, což oceníte zejména v topné sezóně.

  V Detailu měsíce jedině díky senzoru získáte údaj o denní spotřebě s přesností na 2 desetinná místa. Tento údaj využijete např. pro ujištění, že plynové spotřebiče fungují přesně tak, jak očekáváte, i když nejste zrovna doma, nebo pro zjištění, co všechno ovlivňuje spotřebu plynu, a díky tomu můžete začít efektivně šetřit spotřebu plynu a tím i náklady za provoz domácnosti.

 • Kdy zaplatím první platbu za senzor?

  První platba bude účtována následující měsíc po úspěšné instalaci senzoru. Např. při instalaci senzoru 11. října se měsíční poplatek promítne do záloh za plyn až od listopadu.

 • Co se stane, když se senzor rozbije?

  Pokud by se senzor rozbil, poškodil, vyměníme jej za jiný plně funkční kus.

 • Co se stane, když ukončím smlouvu na plyn u innogy?

  Senzor je majetkem innogy a umístění každého senzoru je vázáno na konkrétní aktivní smlouvu na plyn u innogy (na konkrétní odběrné místo a na konkrétního zákazníka), proto musí být při ukončení smlouvy na plyn senzor odborně odinstalován.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/sluzby/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/sluzby/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné - jste v pořadí

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.