6 rozdílů mezi revizí a servisem plynového kotle. Znáte je?

Váš kotel potřebuje pravidelnou revizi – doporučení, které už jste určitě někdy slyšeli. Není to však tak jednoduché, revize se často zaměňuje za servisní prohlídky a naopak. Víte, jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 
 • Servis každý rok, revize při instalaci kotle

  Servis plynového kotle je nepovinný, s doporučenou frekvencí jednou ročně – kontrola obvykle probíhá před topnou sezónou nebo po ní. Nezapomeňte se však objednat s předstihem. Servisní firmy mají v této době plné ruce práce.  

  Revize je naopak dána zákonem. V běžných domácnostech probíhá jednou – během instalace nového kotle. Jediný, kdo má povinnost provádět pravidelnou revizi, jsou firmy a právnické osoby. Revizní technik by je měl navštívit každé 3 roky.

 • Propadlá revize vyjde i na 20 000 Kč

  Propadlá nebo neprovedená revize se může pěkně prodražit. Při kontrole z úřadu můžete dostat pokutu až do výše 20 000 korun.

  Za neservisovaný kotel vám žádný postih nehrozí. Jde však o něco cennějšího – o vaše zdraví. Servis slouží jako prevence proti problémům souvisejícím se špatnou funkcí kotle či neprůchodností komína.

 • Na servis se ptá pojišťovna i výrobce kotle

  Možná si říkáte, že svůj kotel objednáte na servis jen jednou za čas. To se může vymstít minimálně ve dvou případech: při řešení pojistné události nebo uplatňování záruky. V obou případech se vás budou na pravidelné prohlídky ptát.

 • Není protokol jako protokol

  Ke každé servisní kontrole nebo revizi plynového kotle dostanete potvrzení. V případě revize se bavíme
  o revizní zprávě či protokolu, servisní technik vám na konci vystaví servisní protokol. Ve všech případech si dokument uschovejte, může se v budoucnu hodit.

 • Náklady, které se mnohonásobně vrátí

  Servis plynového kotle stojí běžně stovky korun ročně, záleží na firmě i lokalitě. Pravidelnou údržbou se vyhnete nákladným jednorázovým opravám, které mohou vyšplhat až k desetitisícům korun. Servisovaný kotel vám může navíc snížit náklady na plyn, vydrží déle a má celkově tišší provoz.

  Jednorázová vstupní revize bývá často v ceně kotle, pravidelné revize kotle pak stojí okolo
  1 000–2 000 Kč.

 • Hlídání servisu můžete nechat na odbornících

  Chcete to mít bez práce? Společnost innogy nabízí službu Servis plynových spotřebičů, která se postará nejen o pravidelné servisní prohlídky, ale i o hlídání termínů a ‍servisní dokumentace. O váš kotel pečují certifikovaní technici, jejichž kontrola vždy trvá minimálně hodinu. Během této doby technik kotel dokonale zkontroluje a ‍vyčistí. 

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.