28. února 2024

innogy od března výrazně zlevňuje elektřinu i plyn

  • Nová nabídka patří k nejvýhodnějším na trhu
  • Za pouhý rok ceny energií klesly o desítky procent
  • Zákazníci preferují dvouleté fixace

Konkurence na energetickém trhu s pokračujícím poklesem cen na burzách sílí a těží z toho zákazníci. Jeden z největších tuzemských dodavatelů energií innogy od 1. března výrazně zlevní elektřinu i plyn. Ve srovnání s loni platným cenovým stropem obchodní cena elektřiny od innogy klesne o 30 % a cena plynu dokonce o více než 40 %. S novými ceníky a dalšími zajímavými bonusy se nabídka innogy zařadí k nejvýhodnějším na trhu pro nové i stávající zákazníky.

„Stačil pouze rok a ceny energií pro zákazníky dramaticky klesají. Je to také vidět v dění na energetickém trhu, kde už opět panuje tvrdá konkurence. Nezůstáváme stranou a znovu promítneme pozitivní vývoj na velkoobchodních trzích do našich ceníků. Obchodní složka ceny klesne o stovky korun za megawatthodinu a zákazníci oproti loňskému stropu uspoří významné částky. Zákazník v rodinném domku, který od innogy odebírá obě komodity a topí plynem, ušetří za rok skoro čtyřicet tisíc korun,“  říká ředitel maloobchodu innogy David Konvalina.

Úspory - plyn

Domácnost v rodinném domě, která plynem topí a ohřívá vodu, ušetří při roční spotřebě 25 MWh téměř 35 tisíc korun. Pro rodinný rozpočet to znamená snížení měsíčních výdajů za vytápění o zhruba 2 900 korun. Obyvatelé třípokojového bytu při roční spotřebě 9 MWh ušetří 12 500 korun, tedy tisícovku měsíčně.

Úspory – elektřina

Typický zákazník s průměrnou spotřebou 2,5 MWh elektřiny na svícení a provoz domácích spotřebičů (distribuční sazba DO2d) dosáhne na roční úsporu 4 700 korun, což představuje snížení měsíčních výdajů o necelé čtyři stovky. Zákazník, který si elektřinou ohřívá vodu (distribuční sazba D25d) ročně ušetří přes 11 tisíc korun a měsíčně tedy necelou tisícovku.

Nová nabídka innogy reaguje také na rostoucí zájem zákazníků o dvouleté fixace. „Zákazníci jednoznačně preferují cenovou jistotu a stabilitu. Zatímco ještě v prvním pololetí loňského roku zákazníci volili hlavně z opatrnosti spíše jednoleté fixace od léta setrvale roste zájem o dvouleté fixace a dnes už delší fixace převažují. Kombinace atraktivní ceny s novým bonusem v podobě domácí asistence zdarma na dva roky aktuálně představuje jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu pro konzervativní zákazníky,“  dodal David Konvalina.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.