26. června 2023

Kino FILMOVÉ NADACE promítne úspěšné české snímky

  • Kino FILMOVÉ NADACE představí snímky natočené podle scénářů oceněných nadací, které obdržely Českého lva
  • Podle vítězných scénářů nadace dosud vzniklo 18 filmů
  • Na karlovarském festivalu bude ve světové premiéře uveden snímek Brutální vedro

Poprvé se na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představí návštěvníkům Kino FILMOVÉ NADACE. Projekt připomene nejúspěšnější snímky natočené podle nadací oceněných scénářů.

„Srdečně všechny zveme v pondělí 3. července od 19 hodin do Galerie umění na Goetheho stezce, kde budeme promítat snímky Kobry a užovky a Il Boemo. Vstup mají diváci zdarma, kapacita sálu je samozřejmě omezená,“  uvedl Martin Chalupský, předseda správní rady FILMOVÉ NADACE a ředitel komunikace innogy Česká republika.

Drama Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského podle scénáře Jaroslava Žváčka získalo za rok 2015 šest sošek Českých lvů. Stejný počet ocenění za rok 2022 obdržela i životopisná freska Il Boemo o hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi scenáristy a režiséra Petra Václava.

V jiný den si světovou premiéru na karlovarském filmovém festivalu odbyde stylové road movie Brutální vedro. Snímek scenáristy a režiséra Alberta Hospodářského, oceněný nadací v roce 2020, se představí jako jeden z dvanácti filmů v mezinárodní soutěžní sekci Proxima. Letošní uvedení navazuje na účast tvůrců v loňském industry programu v sekci Works in Progress karlovarského festivalu.

FILMOVÁ NADACE letos vstoupila do 18. sezony a za dobu svého trvání podpořila už 117 scenáristů a 109 projektů částkou 12,5 milionu korun. Podle vítězných scénářů bylo natočeno 18 filmů, které sklidily četné úspěchy na české i mezinárodní scéně.

FILMOVÁ NADACE podporuje tvůrčí osobnosti v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby, tzn. autory původních scénářů pro celovečerní hrané filmy. Zabývá se i hledáním cest, které by vedly k realizaci těchto projektů a podpořily vzdělanost v oblasti české kinematografie. Hlavním mediálním partnerem nadace je Česká televize, mediálním partnerem je BORGIS. Ideovými zakladateli nadace jsou Barrandov Studio a energetická firma innogy.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.