6. února 2023

Stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard klesne cena plynu pod vládní strop

  • Sleva z komoditní ceny plynu pro stávající zákazníky s produktem Standard už od 1. ‍února
  • Úspora u tzv. otopářů průměrně 3 ‍000 Kč za rok oproti stropu
  • Nižší ceny také pro zákazníky s končícím fixem

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. ‍února 2023 až do konce roku 2023 a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří uzavřeli smlouvy s innogy na dobu neurčitou do konce roku 2022.

Sleva u základního produktu Standard na dobu neurčitou dosáhne 18 % z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Tato sleva zajistí úsporu zhruba 240 Kč/MWh (vč. DPH) pod současný vládní cenový strop. Zákazníci, kteří vytápí běžný rodinný dům, tak ročně ušetří oproti zastropované ceně průměrně 3 ‍000 korun. U zákazníků, kteří naopak využívají plyn jen pro vaření, tato sleva dosáhne dokonce hodnoty 34 %.

„V druhé polovině února začneme zákazníkům automaticky upravovat zálohy tam, kde je to rozumné. Tedy například v situaci, kdy má zákazník pravidelnou fakturaci v březnu, bude nový plán záloh zákazníkovi nastaven až po vystavení pravidelného vyúčtování. Zákazníci tak nemusí v oblasti nastavování záloh nic dělat, stejně tak není třeba o slevu žádat. Aktuálně poskytnutá sleva je jistě dobrou zprávou v průběhu topné sezóny. Bude promítnuta zpětně od 1. února. innogy zvolila tuto cestu speciální slevy tak, aby z ní zákazníci mohli benefitovat ještě v průběhu této topné sezony, což by v případě běžně změny ceníku nebylo z důvodu lhůt nastavených v obchodních podmínkách možné,“ uvedl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Podrobnosti k tomuto opatření se objeví na webu innogy nejpozději v úterý 7. února 2023 během dne.

Největší dodavatel plynu v Česku innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích už v minulých dnech zlevnil dodávku plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít v roce 2023 také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy.

Pozitivní cenový vývoj odráží pokles cen plynu na evropských trzích, výrazné úspory energií a poměrně teplý průběh letošní zimy.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.