S ČT SPORT NA VRCHOL

Projekt je zacílen na širokou sportovní – lyžařskou veřejnost odhodlanou aktivně trávit období zimních měsíců na sjezdovkách ve skiareálech ČR (Dolní Morava, Klínovec, Lipno nad Vltavou, Ještěd v Liberci, Špindlerův Mlýn, Bílá v Beskydech, Annaberg v Jeseníkách, Špičák / Železná Ruda) a soutěžit s ostatními lyžaři.

V období 21. 1. – 13. 3. 2016 se bude na sjezdovkách ve výše uvedených areálech konat nepřetržitý otevřený závod v paralelním slalomu. Porovnávat své lyžařské dovednosti budou všichni milovníci soutěžení a lyžování. V každém areálu po dobu tří dnů vždy od pátku do neděle, celkem 24 dní základních kol.

Vize spočívá v nalezení příběhů zapálených sportovců – lyžařů, kteří jsou ochotni vyrazit do výše uvedených areálů a závodit o možnost zažít něco, co si nemohou koupit. Vedle toho pak půjde o podporu lyžování obecně a o zvýšení zájmu o tento zimní sport. V České republice je zhruba 2 milióny aktivních lyžařů. Chceme je probudit k soutěžení.

Denní závody (24 dní)
Závodní trať bude v určitých časových úsecích rotovat po výše uvedených areálech. Budeme představovat amatéry, kteří mají velký talent, ale i ty méně talentované. Budeme hledat zajímavé příběhy. Z každého dne bude jeden vítěz a vítězka.

Tréninkový kemp (5 dní)
Všech 48 „denních vítězů“ absolvuje společný profesionální kemp, na kterém zažijí pravou lyžařskou přípravu profesionálů na velký závod. V těchto kolech garantujeme soutěžícím už totální servis profesionálního závodníka. Ubytování, servisman, trenér, masér apod.

Informace o pravidlech i rozmístění závodu do jednotlivých lokalit najdete na webu www.sctsportnavrchol.cz.

 


nahoru