Čertova nevěsta

Tvůrčí tým:
scénář Zdeněk Troška, Marek Kališ
režie Zdeněk Troška
produkce Jan Kuděla, Misu Predesçu
kamera David Ployhar
hudba Miloš Krkoška
Hrají:
princezna Eva Josefíková
Štěpán Václav Šanda
královna Sabina Laurinová
král David Suchařípa
Luciper František Němec
čert Karel Zima 

V úvodu pohádkového příběhu prosí královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta a zakrátko se jí narodí holčička. Vyrůstá po boku Štěpána, syna královniny komorné, a časem se do sebe zamilují.
Královna ale podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát Luciperovou nevěstou. Štěpánka ho odmítne a Luciper ji zakleje do přízraku, zjevujícího se každou noc na terasách zámku. Štěpán se rozhodne vysvobodit ji a pustí se do boje s peklem…

Jedna z nejvýpravnějších pohádek posledních let se začala natáčet v červenci nedaleko Týna nad Vltavou. „U Bechyně v Židově strouze jsme postavili krásný, opravdu pohádkový mlýn a kousek dál příbytek čarodějnice, kterou skvěle hraje Jana Andresíková. Měli jsme z pekla štěstí, protože sotva jsme dotočili, přišly strašlivé záplavy a v potůčku, kde bývá patnáct centimetrů vody, se hladina zvedla na víc než tři metry, takže nám mlýn uplaval zřejmě někam k Orlíku,“ prozradil režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

Při psaní příběhu o královně (Sabina Laurinová), která marně touží po dítěti a uzavře dohodu s pánem pekel (František Němec), se nechal volně inspirovat pohádkou Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil.

Filmaři natáčeli v jižních Čechách, u rybníku Bezdrev, pod zříceninou hradu Choustník a na jihomoravském zámku Buchlovice. Pohádka bude mít premiéru ve čtvrtek 28. dubna.

Čertova nevěsta - reportáž

Fotogalerie


nahoru