Fair Play

Tvůrčí tým:

Kamera: 

Jan Baset Střítežský

Režie: 

Andrea Sedláčková

Obsazení:
 

Judit Bárdos

 

Eva Josefíková

 

Aňa Geislerová

 

Roman Luknár

 

Roman Zach

 

Taťjana Medvecká

 

Igor Bareš

 

Ondřej Novák

 

Ondřej Malý

 

Slávek Bílský

Jen vyvolení sportovci mohli v socialistickém Československu vystoupat až na vrchol. Své úspěchy ale vykoupili hazardem se životem. Dokáže mladá nadějná atletka odolat pokušení nebezpečného dopingu? Vyhraje důležité závody nebo svůj život? A uhájí osobní svobodu nad nesvobodným režimem?

Film Fair Play se odehrává v tuhém období normalizace, v polovině 80. let. Zatímco běžní občané Československa bojovali s krutým režimem, společenskou nesvobodou či nedostatky socialistického zásobování, talentovaní mladí sportovci si užívali privilegia režimu. Sportovní reprezentace ovšem za své úspěchy a sportovní vítězství vděčila nepovolenému dopingu.

I talentovaná osmnáctiletá sprinterka Anna se stane členkou „Střediska vrcholového sportu“ – vládního programu na zlepšení kondice sportovců, který obnáší aplikaci životu nebezpečných látek, zejména anabolik. Ty zlepšují její sportovní výkony, zároveň jí ale ničí zdraví fyzické i psychické. Anna si zpočátku užívá svých úspěchů, vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro ni jen milostný vztah s Tomášem, kterému ale nepřeje ani Annina matka, ani trenér Bohdan.

Její výkonnost stoupá, zdravotní problémy ale stále přibývají u ní, i u její soupeřky Martiny. Když se Anna dozvídá pravdu o přípravcích, které užívá, rozhodne se dál fungovat bez nich. Tady ale naráží nejen na nesouhlas trenéra, ale i své jinak milující matky Ireny. Irena je bývalou reprezentantkou v gymnastice, která nyní kvůli svým antikomunistickým názorům pracuje jako uklízečka, stýká se s disidenty a nesouhlasí s hazardováním se zdravím své dcery. Zároveň ale věří, že dcera by díky svým sportovním úspěchům a účasti na olympiádě mohla emigrovat na vysněný Západ. Irena se proto rozhodne aplikovat tajně anabolika Anně proti její vůli. Vydává je za neškodné vitamíny.

Fair Play - reportáž - MFF Karlovy Vary 2014

Miro Žbirka - Fair Play

Fair Play - trailer HD

Fotogalerie


nahoru