Fair Play

Tvůrčí tým:

Kamera: 

Jan Baset Střítežský

Režie: 

Andrea Sedláčková

Obsazení:
 

Judit Bárdos

 

Eva Josefíková

 

Aňa Geislerová

 

Roman Luknár

 

Roman Zach

 

Taťjana Medvecká

 

Igor Bareš

 

Ondřej Novák

 

Ondřej Malý

 

Slávek Bílský

Jen vyvolení sportovci mohli v socialistickém Československu vystoupat až na vrchol. Své úspěchy ale vykoupili hazardem se životem. Dokáže mladá nadějná atletka odolat pokušení nebezpečného dopingu? Vyhraje důležité závody nebo svůj život? A uhájí osobní svobodu nad nesvobodným režimem?

Film Fair Play se odehrává v tuhém období normalizace, v polovině 80. let. Zatímco běžní občané Československa bojovali s krutým režimem, společenskou nesvobodou či nedostatky socialistického zásobování, talentovaní mladí sportovci si užívali privilegia režimu. Sportovní reprezentace ovšem za své úspěchy a sportovní vítězství vděčila nepovolenému dopingu.

I talentovaná osmnáctiletá sprinterka Anna se stane členkou „Střediska vrcholového sportu“ – vládního programu na zlepšení kondice sportovců, který obnáší aplikaci životu nebezpečných látek, zejména anabolik. Ty zlepšují její sportovní výkony, zároveň jí ale ničí zdraví fyzické i psychické. Anna si zpočátku užívá svých úspěchů, vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro ni jen milostný vztah s Tomášem, kterému ale nepřeje ani Annina matka, ani trenér Bohdan.

Její výkonnost stoupá, zdravotní problémy ale stále přibývají u ní, i u její soupeřky Martiny. Když se Anna dozvídá pravdu o přípravcích, které užívá, rozhodne se dál fungovat bez nich. Tady ale naráží nejen na nesouhlas trenéra, ale i své jinak milující matky Ireny. Irena je bývalou reprezentantkou v gymnastice, která nyní kvůli svým antikomunistickým názorům pracuje jako uklízečka, stýká se s disidenty a nesouhlasí s hazardováním se zdravím své dcery. Zároveň ale věří, že dcera by díky svým sportovním úspěchům a účasti na olympiádě mohla emigrovat na vysněný Západ. Irena se proto rozhodne aplikovat tajně anabolika Anně proti její vůli. Vydává je za neškodné vitamíny.


Film můžete legálně za poplatek sledovat online na webu www.aerovod.cz.

Fair Play - reportáž - MFF Karlovy Vary 2014

Miro Žbirka - Fair Play

Fair Play - trailer HD

Fotogalerie


nahoru