Kvarteto

Tvůrčí tým

Režie: Miroslav Krobot

Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal

Kamera: Juraj Chlpík

Střih: Jan Daňhel

Architekt: Jan Vlček

Kostýmy: Ivan Stekla

Zvuk: Viktor Ekrt

Producent: Ondřej Zima – Evolution Films

Režie: Miroslav Krobot

Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal

Kamera: Juraj Chlpík

Střih: Jan Daňhel

Architekt: Jan Vlček

Kostýmy: Ivan Stekla

Zvuk: Viktor Ekrt

Producent: Ondřej Zima – Evolution Films

Obsazení

Barbora Poláková

Jiří Schmitzer

Jaroslav Plesl

Jana Štěpánková

Lukáš Melník

Zdeněk Julina

Anita Ešpandrová

Komedie o hledání štěstí a sebe sama…

Vedoucí kvarteta Robert je introvertní muzikant, který se nedokáže odvázat, a přestože nerad, často podléhá své poněkud manipulativní matce. Má rád jednotvárnost a svou leckdy nejistou atraktivní partnerku cellistku Simonu, která touží po neustálém obdivu a také po humoru, který jí v jistém vztahu s předvídatelným Robertem chybí. Není tedy divu, že se poměrně často snaží zabavit s dalším členem kvarteta Tomášem, který je sice nevyzrálý, zato zábavný muž, jenž přitahuje neobvyklé situace. Nedělá mu kupříkladu problém vyšplhat do svého bytu po lešení, rád si nezávazně užívá, a přestože má tendenci se předvádět, umí si své okolí získat. Často vypráví vtipy, kterým se nikdo nesměje.

I Tomáš hledá ve skutečnosti opravdovou lásku, možná i proto, že jeho rodiče patří k těm, kteří nežijí spolu, ale vedle sebe. Pro Simonu i Tomáše je důležitá rovněž postava kamarádky rockerky „Batrflaj“, která nemá žádný trvalejší vztah, zato občas spí s Tomášem, o čemž Simona ví, ale neřeší to. Posledním členem kvarteta je Funés, jediný neprofesionální hudebník. Funés mu kamarádi začali říkat, protože je naprostým opakem známého komika. Je o něco starší než jeho parťáci z kvarteta, žije sám a je s tím naprosto spokojený. Miluje historii, což demonstruje nejen prací kustoda v městském muzeu. Ostatní členové kvarteta ho respektují, mají ho rádi, ale nechápou jeho samotářství, které se snaží prolomit zvláště Tomáš. Například tím, že ho přivede do své terapeutické skupiny, kterou vede sympatická psychoterapeutka Sylva. Ta Funése z jeho samotářství vytrhne a zdá se, že mezi nimi přeskočila jiskra.

Kvarteto tráví hodně času v legendární hospodě Ponorka, v níž patří k jakémusi inventáři hospodský Šaman, což je typ přestárlého, podivínského „hipíka“, který si libuje v pronášení nesrozumitelných mouder. Tomášovi se v jisté chvíli podaří zorganizovat pro Funése trochu extravagantní oslavu v prostředí Přemyslovského paláce, jinak Funésova pracoviště. Na večírku se vztahy mezi všemi postavami vyhrotí, a Tomášův záměr pomoci Funésovi se nezdaří. Hlavně proto, že Funés vlastně žádnou pomoc nepotřebuje. Následuje nevydařený koncert, po kterém se Robert, Tomáš, Simona a Batrflaj ocitnou na večírku v bytě u Roberta se Simonou. Depresivně zábavná oslava se ráno nečekaně obrátí v katarzi. Robert napíše svoji vlastní skladbu a samotář Funés přijde mezi přátele, aniž by k tomu měl jiný důvod, než že je chce vidět…

 

Kvarteto - teaser

Kvarteto - trailer

Fotogalerie - Kvarteto

předchozí
Strana 1 z 2

nahoru